• Уровень доверия: семье – 95%, церкви – 47,5%, банкам – 10%, армии – 39,7%, милиции – 6,5%, судам – 5,3%
 • 25% граждан Украины общаются в своих семьях и на украинском, и на русском языке
 • 63% респондентов считают, что развитие украинского государства и экономики невозможно без развития отечественной науки
 • На украинском языке предпочитают общаться в семье 43,3% опрошенных, на русском – 31,2%
 • 88% от опрошенных пользуются мобильной связью, 54,6% - имеют компьютер
 • Только 11% граждан Украины хватает уверенности в своем будущем
 • Только 28,5% опрошенных считают, что в Украине нужна многопартийная система
Об Институте социологии НАН Украины

Новости Института социологии


 •  


  Ведучий програми "Суспільство Ukraine" Олександр Шульга говорить з гостями про психологічну допомогу бійцям АТО та як заново інтегрувати їх до мирного життя.

 •  


  Олександр Шульга, кандидат соціологічних наук, розповів про те, що українці відчувають, коли думають про майбутнє і як з часом змінювалися настрої населення.

 • 16 жовтня 2014 р. о 14-00 в будівлі Національного союзу журналістів України (вул. Хрещатик, 27а) відбудеться прес-конференція та круглий стіл Інституту соціології НАН України

  УКРАЇНА: СУСПІЛЬСТВО НА ЗЛАМІ.

  Результати соціологічного моніторингу Інституту соціології НАН України1992 – 2014 рр.

  МОДЕРАЦІЯ: Київський прес-клуб (Юрій ПЕРЕСУНЬКО 050-341-4468); Інститут аналізу та прогнозування (Юрій ЛІСНИЧИЙ 050-310-8444)

  До експертного аналізу запрошені: директор Інституту глобальних стратегій Вадим КАРАСЬОВ, голова Незалежної профспілки гірників, Голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло ВОЛИНЕЦЬ, політолог Олеся ЯХНО, директор департаменту комунікацій Державної фіскальної служби України Віктор КОСАРЧУК.

  У форматі телемостів – міський голова Львова Андрій САДОВИЙ, експерти та журналісти Литви, Польщі, Словаччини, Молдови.

  Онлайн-трансляцію цієї події можна буде переглянути на сайтах Київського прес-клубу та його проекту «Україна плюс» http://presclub.kiev.ua; http://ukrainaplus.kiev.ua


 •  Видео пресс-конференции А.Г. Арсеенко и В.А. Буткалюк (18.09.2014). Тема: "Украинское общество: страхи и надежды".

   

 • "Социологическая пятиминутка" в программе "Новости" на УТ-1 02.10.2014. Ведущий - Александр Шульга.
 • В газете "Зеркало недели" №34 26.09.2014 опубликовано интервью профессора А.А. Ручки Триумф "воинов света": повышение градуса интеллекта и чувств

 • 27 вересня 2014 року обірвалося життя нашої колеги  ШЕВЧУК МАРІЇ ВАСИЛІВНИ,  яка багато років працювала головним бухгалтером інституту, докладала багато зусиль в справі розвитку бухгалтерської служби, увесь свій професіоналізм використовувала для того, щоб в непростих економічних умовах всім співробітникам  нашої установи  працювалося максимально комфортно. Невблаганна хвороба не підкорилася мужності Марії Василівни, з якою вона боролася останні місяці. Неможливо повірити,  що пішла з життя така молода красива жінка, життєрадісна людина, прекрасна мама. Щиро тужимо про передчасну смерть нашої колеги і виражаємо глибоке співчуття рідним та близьким.

  Світла пам'ять про Марію Василівну назавжди залишиться у наших серцях.

  Дирекція, профспілковий комітет, співробітники інституту.

 • В газете "День" опубликовано интервью профессора Е.И. Головахи "В мусорник... " (24.09.2014)

 • 19 вересня 2014 р. Фонд "Демократичні ініціативи" на своєму сайті оприлюднив вибачення Інституту соціології НАН України.

  Відповідь Фонду «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва»

  на заяву дирекції Інституту соціології НАН України

  Фонд «Демократичні  ініціативи» ім. Ілька Кучеріва приносить вибачення Інституту соціології НАН України за  оприлюднення результатів щорічного моніторингу громадської думки за 2014 рік без попереднього узгодження з дирекцію Інституту. Окрім того, в прес-релізі справді неточно вказана дата проведення: серпень замість липня.

  Таким чином, Фонд «Демократичні  ініціативи» визнає свою помилку  в представленні результатів  моніторингу Інституту соціології за 2014 рік на прес-конференції 16 вересня: представлена оцінка діяльності Президента України стосується не 100 днів, а лише половини цього терміну.  Ця помилка вже виправлена у прес-релізі Фонду.

  Разом з тим слід наголосити, що усі наведені цифри є повністю достовірними.

  Окрім того, Фонд «Демократичні ініціативи»  не представляв   дані моніторингу Інституту соціології як спеціальне дослідження, присвячене оцінюванню перших  100 днів Президента України. Навпаки, у прес-релізі йде посилання  на щорічний моніторинг Інституту і подано графік оцінок діяльності усіх президентів України за усі роки,   починаючи з 1998 року.  Ясно, що щорічна оцінка діяльності усіх президентів не може бути  питанням про «100 днів».  Нам було особливо важливо порівняння оцінок діяльності президентів України та Росії. У моніторингу 2014 року вперше з 2000 року діяльність Президента України була оцінена істотно вище, ніж діяльність Президента Росії (Путіна), і нам було надзвичайно важливо засвідчити цей суспільно значущий  факт.

  Ще раз приносимо вибачення Інституту соціології НАН України і сподіваємося, що це не заважатиме продовженню нашої співпраці у майбутньому, оскільки нас об’єднує спільна мета: забезпечення суспільства об’єктивним знанням про громадську думку, поширення цих знань,  використання цих знань у громадських дискусіях та при ухваленні державних рішень. І дослідження Інституту соціології НАН України є надійним джерелом саме таких знань. 

  З повагою,

  Директор Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва

  Старший науковий співробітник Інституту соціології НАН України

  Ірина Бекешкіна

  Текст розміщено за адресою: http://www.dif.org.ua/ua/events/zajava-institutu-vidpovid-fondu.htm 

 • База научных журналов по версии Скопус 2014 г.

 • Заява

  Інститут соціології Національної Академії наук України заявляє, що інформація, поширена у засобах масової інформації Фондом «Демократичні ініціативи» 16 вересня 2014 р. (Сто днів Президента Петра Порошенка - думка експертів і громадськості. Електронна адреса: http://www.dif.org.ua/ua/events/sto-dnivi-gromaskosti.htm) із посиланням на результати моніторингового соціологічного опитування «Українське суспільство 1992 - 2014», є недостовірною.

  Інститут соціології НАН України ніколи не проводив досліджень оцінки громадянами діяльності Президента України у перші 100 днів його терміну повноважень. По-перше, спеціального запитання про оцінку діяльності перших 100 днів Президента України в жодному опитувані Інституту соціології НАН України не ставилося. По-друге, опитування громадської думки Інститутом соціології НАН України в 2014 році проводилося у другій декаді липня. На той час пройшло тільки півтора місяці із дня обрання П.Порошенка Президентом України. Опитування 2010 р., на яке також посилається Фонд «Демократичні ініціативи» у своєму прес-релізі, проводилося у червні, а вибори Президента України відбулися 17 січня того ж року. Таким чином, в дослідженнях Інституту соціології НАН України і  2010, і 2014 років про оцінку перших 100 днів діяльності Президента України не йдеться.

  Інститут соціології НАН України також заявляє, що не давав ніякого дозволу на публікацію матеріалів за результатами соціологічного моніторингового дослідження «Українське суспільство 1992 - 2014» до завершення їх обробки.

  Інститут соціології НАН України вимагає від Фонду «Демократичні ініціативи» опублікування у засобах масової інформації спростування та надання публічних вибачень Інституту соціології НАН України за публікацію недостовірної інформації від імені Інституту.

  Дирекція Інституту соціології НАН України 

 • ОГОЛОШЕННЯ

  23 вересня 2014 року у форматі теоретико-методологічного семінару Інституту соціології НАН України за участі автора відбудеться презентація книги:

  Пасхавер А.И. Кем быть / Александр Пасхавер. – К., 2014. – 112 с.

  Початок о 11 30.

  У книзі розглядаються ціннісні аспекти модернізації та європейської інтеграції сучасної України.

  Для обговорення і власних пропозицій запрошуються наукові співробітники, докторанти та аспіранти.

  Дирекція Інституту соціології НАН України

 • Интервью профессора Е.И. Головахи Надо говорить правду об АТО и не давать пустых обещаний на портале Liga.net


  <a href="http://liga.net/">Источник</a>

 • Інститут соціології НАН України оголошує конкурс до аспірантури

  Докладніше

 •  

  Интервью Е.И. Головахи Интернет-ТВканалу, посвященное журналу "Социология: теория, методы, маркетинг"

 • Соціологічна асоціація України та Соціологічний центр імені Н.В.Паніної оголошують конкурс «Кращий молодий соціолог року-2014»

  Умови конкурсу

 • В газеті "Голос України" від 21.12.2013 опубліковано рецензію Г.К. Крючкова на книгу УКРАЇНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО 1992-2013. Стан та динаміка змін. Соціологічний моніторинг/За редакцією д.е.н. В.Ворони, д.соц.н. М.Шульги. -К.: Інститут соціології НАН України. 2013. 

  Докладніше


Новости Высшей школы социологии

 • Высшая школа социологии при Институте социологии НАН Украины приглашает принять участие в научно-практических семинарах и мастер-классах в 2013-2014 учебном году
  Читать подробнее...