• Только 11% граждан Украины хватает уверенности в своем будущем
 • 25% граждан Украины общаются в своих семьях и на украинском, и на русском языке
 • На украинском языке предпочитают общаться в семье 43,3% опрошенных, на русском – 31,2%
 • Уровень доверия: семье – 95%, церкви – 47,5%, банкам – 10%, армии – 39,7%, милиции – 6,5%, судам – 5,3%
 • 63% респондентов считают, что развитие украинского государства и экономики невозможно без развития отечественной науки
 • Только 28,5% опрошенных считают, что в Украине нужна многопартийная система
 • 88% от опрошенных пользуются мобильной связью, 54,6% - имеют компьютер
Об Институте социологии НАН Украины

Новости Института социологии • Старший науковий співробітник Інституту соціології НАН України - Олександр Шульга - в гостях на каналі 112.  Коментар старшого наукового співробітника Інституту соціології НАН України - Олександра Шульги - для каналу Zik.


  Кандидат соціологічних наук - Олександр Шульга - в гостях у спільного проекту Громадського радіо та Радіо Промінь - "На свіжу голову".  Вчений секретар Інституту соціології НАН України - Андрій Зоткін - у програмі "Суспільство Ukraine".  Кандидат соціологічних наук - Олександр Шульга - розповідає у рубриці "Соціологія" в новинах на Першому, як змінилися євроінтеграційні настрої українців за останні кілька років і як у різних частинах України ставляться до вступу в Європейський союз. • Головаха Є.І, Інтернет ТБ канал «Укрлайф», программа «Дух і літера». Тема: «Щодо змісту і наукового надбання журналу «Соціологія: теорія, методи, маркетинг». Дата ефіру: 3 листопада 2015 р.


 • Старший науковий співробітник Інституту соціології НАН України - Олександр Шульга - в гостях на Громадському радіо розповів про довіру українців до нової поліції.  Старший науковий співробітник Інституту соціології НАН України - Олександр Шульга - дав коментар у програмі LifeКод на каналі ZIK щодо ставлення українців до євреїв та міжетнічної толерантності.


  Чи є, на думку українців, у нашій країні політичні партії та рухи, яким можна довірити владу - про це розповів кандидат соціологічних наук - Олександр Шульга - в Новинах на Першому.  Черговий випуск програми "Суспільство Ukraine" присвячений довірі суспільства до політичних партій та другому туру місцевих виборів. Гості студії: соціолог Ольга Балакірєва та політолог Василь Мокан.

 • 27 жовтня 2015 року відбулося засідання редколегії журналу «Соціологія: теорія, методи, маркетинг» з приводу публікації в журналі матеріалів круглого столу «Луганськ: спекотне літо 2014 року», у якому брали участь також головний редактор журналу «Філософська думка» Сергій Пролєєв та головний редактор журналу «Синтаксис» Олег Хома.

  На засіданні були обговорені публікації на сторінці «Фейсбук» Оксани Онищенко (розміщені в п’ятницю 9 жовтня о 18.58), публікації на сайті «Українська правда» (розміщено в неділю 11 жовтня о 05.28), та лист Міністра освіти і науки України С.Квіта «Щодо публікації в журналі «Соціологія: теорія, методи, маркетинг» (розміщені на сайті МОН України в неділю 11 жовтня о 16.00). Журнал «Соціологія: теорія, методи, маркетинг» № 3 журналу був переданий для розсилки передплатникам лише 7 жовтня 2015 року.

  Обговоривши ці матеріали, редколегія одноголосно схвалила заяви, зроблені у зв’язку з цим Вченою радою Інституту соціології НАН України (13 жовтня) та прес-службою Президії НАН України (15 жовтня).

  З матеріалами можна ознайомитись за адресою: (http://www.nas.gov.ua/UA/news/Pages/contents.aspx?ffn1=ID&fft1=Eq&ffv1=2622) .

 • Матеріали круглого столу "Луганськ: спекотне літо 2014 року", опубліковані в журналі "Соціологія: теорія, методи, маркетинг" (№3 2015 р.)

  Лист «З приводу публікації в журналі «Соціологія: теорія, методи, маркетинг» матеріалів круглого столу». Лист обговорено і одноголосно схвалено на засіданні Вченої ради Інституту соціології НАН України від 13.10.2015 р.

  Лист Щодо звернення Міністра освіти і науки України С.М. Квіта від 11 жовтня ц.р.  Прес-служба НАН України, 15.10.2015

   

  Відгуки провідних соціологів України щодо матеріалів круглого столу в журналі "Соціологія: теорія, методи, маркетинг" (№3 2015 р.), та реакцію Міністерства освіти і науки України.

  Ректор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, доктор соціологічних наук, професор, академік НАН України, член-кореспондент НАПН України В.С. Бакіров

  Декан  факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат фізико-математичний наук А.П. Горбачик

  Генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології, професор кафедри соціології Університету «Києво-Могилянська Академія», доктор філософських наук В.І. Паніотто

  Завідувач відділом соціальної психології Інституту соціології НАН України, доктор соціологічних наук, професор О.Г. Злобіна

  Завідувач кафедри соціології Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», доктор соціологічних наук, професор П.В.Кутуєв

  Статті у засобах масової інформації:

  Кононов І.Ф. «Луганск: жаркое лето 2014 года». Поплатится ли академический журнал за полемическую публикацию? ("Остро", 11.10.2015)

  Паніотто В.І.Чи був сепаратизм в журналі "Соціологія"? Коментарі соціологів (Українська правда, 16.10.2015) 


 • У традиційній рубриці "Соціологія" в новинах Першого каналу кандидат соціологічних наук - Олександр Шульга - розповів про державно-територіальний устрій, який на думку українців, має існувати в нашій країні.  Випуск програми "Суспільство Ukraine" на каналі Перший Ukraine присвячений місцевим виборам в Україні та ролі ідеологій в українському суспільстві. Ведучий Олександр Шульга обговорив ці та інші питання з представником Інституту соціології НАН України - Олександром Вишняком та політологом Володимиром Фесенко.  У традиційній рубриці "Соціологія" в новинах Першого каналу кандидат соціологічних наук - Олександр Шульга - розповів про ідеологічні вподобання українців та порівняв: якими ці вподобання були у 2013 році – ще до подій на Майдані та Сході країни - та якими вони є нині.  Старший науковий співробітник Інституту соціології НАН України - Олександр Шульга - розповідає в програмі "LifeКод" на телеканалі Zik, яким соціальним інститутам схильні більше довіряти українці. • Інтервью головного редактора журналу "Соціологія: теорія, методи, маркетинг" професора Є.І.Головахи з приводу публікації в журналі (№3 2015 р.) матеріалів круглого столу "Луганськ: спекотне літо 2014 року". ТРК "Espresso.TV". Ефір від 11 жовтня 2015 р.

 • Інтерв’ю Є.І.Головахи в газеті «День».Як правильно протидіяти// День. - № 191. – 21.10.2015

 • 20 жовтня в конференц-залі Інституту соціології НАНУ відбувся методологічний семінар. З доповіддю  «Війна і соціополітичні ідентичності: Україна у порівняльній перспективі» (War and Sociopolitical Identities: Ukraine in Comparative Perspective) виступив професор Каліфорнійського університету у Сан-Дієго Михайло Алексєєв.

 • Інтерв’ю на «Громадському радіо» ст.н.с. О.Шульги . Тема: «Вимушені переселенці з Криму: інтеграція та адаптація». Дата: 10.10.2015. Час ефіру: 21-00.

 • Соціологічна асоціація України,

  Соціологічний центр імені Н. В. Паніної

   оголошують конкурс

  «Кращий молодий соціолог року-2015»

  Докладніше

 • В газете "День" 25.02.2015 опубликовано интервью Е.И.Головахи Власть и... «черное зеркало»

 • Інститут соціології НАН України оголошує конкурс до аспірантури

  Докладніше


Новости Высшей школы социологии

 • Высшая школа социологии при Институте социологии НАН Украины приглашает принять участие в научно-практических семинарах и мастер-классах в 2014–2015 учебном году
  Читать подробнее...
 • Мастер-класс Сергея Дембицкого, кандидата социологических наук, научного сотрудника Института социологии НАН Украины
  R - как среда обработки данных социологических исследований
  Читать подробнее ...